Wycieczka w góry

Czy jeansy pasują na wycieczkę w góry?

Jeansy tak mocno wbiły się w nasze trendy odzieżowe, że nosimy je praktycznie wszędzie. Ulubione spodnie Pepe Jeans czy innej uznanej marki są dla nas jak druga skóra i niechętnie się z nimi rozstajemy. Nosimy je po domu, zakładamy do pracy i na miasto, świetnie sprawdzają się także na imprezach i innych spotkaniach. Spodnie jeansowe często wybieramy również, gdy planujemy jakiś wyjazd czy wycieczkę, ale powinniśmy pamiętać, że nie wszędzie sprawdzają się one równie dobrze sylwester w górach.

Spodnie jeansowe na wycieczkę

Jeansy – szczególnie te dobrych marek jak Cross Jeans lub Lee – są wytrzymałe i wygodne, skrojone w taki sposób, by zapewnić komfort w każdej sytuacji. Takie spodnie świetnie sprawdzą się przy planowaniu wycieczki do parku, do Zoo czy nawet do muzeum. Ale jeśli wybieramy się w miejsce, w którym ważna jest pełna swoboda ruchów, a na dodatek trzeba zadbać o ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, lepiej zastąpić je inną odzieżą. Takim miejscem są chociażby górskie szlaki, gdzie niezwykle ważna jest kontrola nad ciałem i elastyczność sylwester w górach z kuligiem

Jeansy na szlaku? Tak, ale nie na każdym!

Czy oznacza to, że pakując plecak na wyprawę w góry, należy ulubione Wranglery zostawić w domu? Oczywiście, że nie! Spodnie jeansowe znakomicie sprawdzą się przy planowaniu wycieczek w dolinkach, przy rekreacyjnych spacerach po najłatwiejszych trasach, a nawet przy wyprawach nad Morskie Oko czy wyjeździe kolejką na Kasprowy Wierch. Przy wyprawach w wyższe partie gór i na trudniejsze turystyczne szlaki lepiej zastąpić je spodniami z membraną, która chroni przed wilgocią i mocnym wiatrem. W takich miejscach ważna jest wygoda i swoboda ruchu, która wpływa na bezpieczeństwo wspinaczki. Przy pakowaniu plecaka warto pamiętać, że pogoda w górach jest bardzo zmienna, a temperatura może być sporo niższa niż w miejscu, z którego wyjeżdżamy. A idąc na szlak warto mieć w plecaku dodatkowe ubrania, aby w razie zmoczenia przebrać się w schronisku i uniknąć nieprzyjemnego przeziębienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.